Jak ograniczyć koszty utrzymania domu lub mieszkania. Wynajem nieruchomości a naprawa instalacji. Tanie mieszkania na obrzeżach większych miast. Mniejsze mieszkania sprzedają się szybciej. wycena nieruchomości, mieszkania wyceny, domy, działki, grunty, lokale, wyceny nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Wycena Nieruchomości

domy jednorodzinne w budownictwie

Wilgoć technologiczna - Tak określa się wilgoć budowlaną zalegającą w świeżo położonych murach, wylewkach, tynkach, itp. Jej obecność jest naturalna z uwagi na zawartość wody użytej do sporządzenia zapraw i mieszanek, z których powstają wykończenia ścian i podłóg.

finanse: domu, mieszkania, nieruchomości

Zawieszenie spłaty kredytu - Niektóre banki oferują tzw. "wakacje kredytowe" umożliwiające zawieszenie spłaty raty kredytu. Najczęściej jest to możliwe raz w roku. Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie jest w tym czasie nadal naliczane, co podwyższa całkowity koszt kredytu.

ubezpieczenia - domu, nieruchomości

Opłaty za prowadzenie działalności inwestycyjnej - Opłata za zarządzanie przez zakład ubezpieczeń składką.

Wynajem nieruchomości a naprawa instalacji

Z ustawy wynika, że to właściciel budynku odpowiada za sprawne działanie instalacji i urządzeń, aby najemcy do swoich mieszkań mieli zapewnioną dostawę wody, prądu, gazu i ciepła. To wynajmujący ma obowiązek zapewnić sprawne działanie instalacji i urządzeń związanych z budynkiem, aby najemca korzystał z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, wind oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku. Tak prawa i obowiązki właścicieli i lokatorów określają przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie ustawy kodeks cywilny. Wiąże on wynajmującego i najemcę, którzy zawarli umowę najmu nieruchomości wchodzącej w skład publicznego zasobu mieszkaniowego.

Jeżeli natomiast strony umowy o wynajem mieszkania, które nie wchodzi w skład publicznego zasobu mieszkaniowego, mogą przyjąć te zasady lub w zupełnie odmienny sposób ustalić prawa i obowiązki stron. Gdy właściciel ponownie oddaje w najem lokal opróżniony przez dotychczasowego najemcę, powinien wymienić zużyte elementy wyposażenia. Zdarza się, że w budynku czy lokalu dojdzie do awarii, która wywołuje szkodę albo bezpośrednio zagraża jej powstaniem. Gdy lokator jest nieobecny albo odmawia udostępnienia lokalu, to właściciel ma prawo wejść do jego lokalu w obecności funkcjonariusza policji lub straży miejskiej (albo gminnej). Gdyby zaś była potrzebna pomoc straży pożarnej, to wówczas ma prawo wejść do mieszkania również przy jej udziale.

W takim przypadku jeżeli lokal został otworzony w czasie nieobecności lokatora lub osoby pełnoletniej, która stale z nim mieszka, to wówczas na właścicielu ciążą dodatkowe obowiązki. Powinien zabezpieczyć mieszkanie i znajdujące się w nim rzeczy aż do czasu przybycia lokatora. W dodatku z tych czynności powinien zostać sporządzony protokół.

Właściciel ma prawo również domagać się, aby lokator udostępnił mu swoje mieszkanie w celu okresowego przeglądu stanu i wyposażenia technicznego oraz ustalenia zakresu niezbędnych prac i ich wykonania. W szczególnie uzasadnionych wypadkach właściciel ma prawo domagać się udostępnienia lokalu również w celu doraźnego przeglądu jego stanu i wyposażenia technicznego. W obu tych przypadkach powinien jednak wcześniej ustalić z lokatorem termin tego przeglądu.

konin domy, nieruchomości konin - lokale

wycena nieruchomości, mieszkania wyceny, domy, działki, grunty, lokale, wyceny nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

nieruchomości w budownictwie

Strony w postępowaniu w sprawie pozwolenia na budowę - to inwestor, właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości znajdujących się w obszarze oddziaływania obiektu.

Ława fundamentowa - pozioma belka najczęściej żelbetowa stanowiące oparcie całej konstrukcji na gruncie.

prawo: kupno nieruchomości

Samowola budowlana - opłata legalizacyjna - Wysokość opłaty legalizacyjnej wylicza się według następującego wzoru:
Stawka opłaty (s) x współczynnik kategorii obiektu (k) x współczynnik wielkości obiektu budowlanego (w) = wysokość opłaty legalizacyjnej.
Podstawowa stawka opłaty legalizacyjnej, określona w art. 59f Prawa budowlanego wynosi 500 zł. Stawka opłaty legalizacyjnej w przypadku samowoli budowlanej podlega pięćdziesięciokrotnemu podwyższeniu.

domy, mieszkania w ubezpieczeniach

monitoring - system antywłamaniowy wywołujący alarm w jednostce policji lub agencji ochrony mienia i zapewniający dojazd na miejsce zdarzenia w czasie nie dłuższym niż 15 minut od momentu odebrania zgłoszenia przez jednostkę policji lub agencję ochrony mienia.

sprzęt RTV - znajdujące się w miejscu ubezpieczenia urządzenia audio-video zasilane wyłącznie z sieci elektrycznej, których zasilanie z baterii lub akumulatora nie jest możliwe, tj. odbiorniki telewizyjne, odtwarzacze, nagrywarki DVD, zestawy HI-FI, które nie są wykorzystywane do pracy zarobkowej.

finanse: kupno działki, gruntu

Opłata za wycenę nieruchomości - banki stosują różne rodzaje wycen:

  • wycenę nieruchomości przeprowadzaną na zlecenie banku lub Klienta przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego. Jest to na ogół koszt od kilkuset do ponad tysiąca złotych.
  • wycenę nieruchomości przeprowadzaną przez pracownika banku. Wiąże się ona ze znacznie mniejszymi kosztami dla Kredytobiorcy, a czasami jest bezpłatna dla Klienta.

Ubezpieczenie pomostowe - Ubezpieczenie pomostowe jest to ubezpieczenie zawierane na okres od udzielenia kredytu do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej. Koszt ubezpieczenia jest przeważnie wliczony do raty kredytu i płacony miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Koszt ubezpieczenia naliczany jest w większości banków jako procent od wartości kredytu (zazwyczaj od 0,02-0,1 wartości kredytu miesięcznie).

Wycena Nieruchomości © 2024

Mniejsze mieszkania sprzedają się szybciej. Wynajem nieruchomości a naprawa instalacji. Tanie mieszkania na obrzeżach większych miast. Jak ograniczyć koszty utrzymania domu lub mieszkania. wycena nieruchomości, mieszkania wyceny, domy, działki, grunty, lokale, wyceny nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana